Belka
Niedziela, 26 Stycznia 2025   imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nic tak nie boli, jak opłata adiacencka. Właściciele domów muszą dopłacać nawet po 22 tysiące

Data publikacji: 2019-03-18, Data modyfikacji: 2019-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Haracz, danina dla gminy albo po prostu dodatkowy podatek – tak o tzw. opłacie adiacenckiej mówią mieszkańcy różnych miejscowości w całej Polsce. Najogólniej rzecz ujmując, opłata adiacencka umożliwia danej gminie ściąganie dodatkowych pieniędzy od mieszkańców z tytułu wzrostu wartości nieruchomości. Wzrost ten następuje np. po oddaniu do użytku nowej drogi czy kanalizacji.  Niestety, wielu mieszkańców wciąż nie jest świadomych istnienia takowej opłaty i dowiaduje się o niej dopiero w momencie otrzymania stosownego pisma.

Pełna treść wiadomości na: szczecinek.com/artykul/nic-tak-nie-boli-jak/624868
temat.net, Źródło artykułu: temat.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    szczecinecki

    Powiat szczecinecki - siedzibą jest Szczecinek. Znajduje się w części północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Szczecinek (gmina miejska), Barwice, Biały Bór, Borne Sulinowo, Grzmiąca, Szczecinek (gmina wiejska).

    Na ziemie powiatu dojedziemy, kierując się drogą krajową nr 11, 20 lub 25 i wojewódzką nr 171, 172 oraz 201.

    Dobrym pomysłem każdego turysty będzie wybranie się do stolicy powiatu. Już sama jej lokalizacja zapewnia malownicze widoki. Szczecinek leży bowiem nad Jeziorem Trzesiecko. Miasto oferuje liczne zabytkowe kościoły, a największą atrakcją architektoniczną jest Zamek Książąt Pomorskich. Kolejną jest Drawski Park Krajobrazowy. Dech w piersiach zapiera tam krajobraz rzeki Drawy i licznych jezior. Za mało wodnych wrażeń? Spływy kajakowe to jedna z atrakcji dla gości odwiedzających ten region. Usatysfakcjonowani będą także fani pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Wytyczono dla nich oznakowane szlaki.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola