Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Po wyborach będzie lepiej, czyli wiceburmistrz Rak szybko rusza reformować oświatę

Data publikacji: 2018-09-21, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Czy w podstawówkach w Szczecinku jest zbyt tłoczno? Ostatnie nasze artykuły na ten temat wywołały prawdziwą lawinę komentarzy. Okazało się bowiem, że zdecydowana większość szczecineckich szkół podstawowych ma problem ze zorganizowaniem lekcji tak, by dzieci nie kończyły zajęć po godzinie 15.00. Co ważne, rodzice sygnalizowali nam, że ze względu na brak miejsc w salach lekcyjnych nawet maluchy kończyły lekcje około godziny 16 czy 17. W SP1 trzeba było odebrać nauczycielom przestrzeń z pokoju nauczycielskiego, a w SP4 jest ciasno do tego stopnia, że trzeba było zorganizować zajęcia „zerówki”… w SAPiK-u. Niestety, wszystko wskazuje na to, że może być jeszcze gorzej. Dlaczego?  Jedną z pierwszych obietnic, jaką złożył kandydat na burmistrza i wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak, jest obniżenie liczebności klas w szkołach podstawowych do 20 uczniów. Kandydat, wykorzystując fakt, że sprawuje funkcję zastępcy burmistrza, o swoim pomyśle poinformował w programie samorządowym. Reprezentant Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) i wiceburmistrz ujawnił, że nowy pomysł ma już swoje odzwierciedlenie w trwających pracach nad nowym – powyborczym budżetem Szczecinka.

Pełna treść wiadomości na: szczecinek.com/artykul/po-wyborach-bedzie-lepiej/509125
temat.net, Źródło artykułu: temat.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szczecinecki

  Powiat szczecinecki - siedzibą jest Szczecinek. Znajduje się w części północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Szczecinek (gmina miejska), Barwice, Biały Bór, Borne Sulinowo, Grzmiąca, Szczecinek (gmina wiejska).

  Na ziemie powiatu dojedziemy, kierując się drogą krajową nr 11, 20 lub 25 i wojewódzką nr 171, 172 oraz 201.

  Dobrym pomysłem każdego turysty będzie wybranie się do stolicy powiatu. Już sama jej lokalizacja zapewnia malownicze widoki. Szczecinek leży bowiem nad Jeziorem Trzesiecko. Miasto oferuje liczne zabytkowe kościoły, a największą atrakcją architektoniczną jest Zamek Książąt Pomorskich. Kolejną jest Drawski Park Krajobrazowy. Dech w piersiach zapiera tam krajobraz rzeki Drawy i licznych jezior. Za mało wodnych wrażeń? Spływy kajakowe to jedna z atrakcji dla gości odwiedzających ten region. Usatysfakcjonowani będą także fani pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Wytyczono dla nich oznakowane szlaki.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola