Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

„Ludzie kina i teatru” po raz kolejny na znaczkach pocztowych

Data publikacji: 2017-10-31, Data modyfikacji: 2017-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
„Ludzie kina i teatru” po raz kolejny na znaczkach pocztowych

30 października br. Poczta Polska wprowadza do obiegu emisję „Ludzie kina i teatru”. Jest to już szósta edycja z serii zapoczątkowanej w 2012 r., prezentująca aktorów polskich ekranów i scen. Tradycyjnie opiekunem merytorycznym serii jest Stanisław Janicki, autor programu telewizyjnego „W starym kinie”.  

Tegoroczną emisję, zaprojektowaną przez artystkę plastyk Marzannę Dąbrowską, zdobią takie postaci jak Mieczysław Cybulski (1903-1984) – jeden z najpopularniejszych amantów przedwojennego kina, Ina Benita właściwie Janina Ferow-Bułhak (1912-1944) – „kobieta fatalna" polskiego kina lat trzydziestych, która specjalizowała się w rolach kobiet kuszących i niepokojących mężczyzn oraz Kazimierz Junosza-Stępowski (1980-1943) – uznawany za jednego z najwybitniejszych aktorów polskiego teatru. Grywał najczęściej silne postaci, dyrektorów, wyższych oficerów i tyranów. 

– Prezentowana dziś kolejna emisja z serii „Ludzie kina i teatru” przypomina nam o ludziach i świecie, który choć przeminął, to pamięć o nim została zapisana na ocalonych fragmentach filmów, fotografiach i publikacjach prasowych. Emisja Poczty Polskiej jest podziękowaniem ludziom, którzy nadal w nasze życie wnoszą wiele radości – mówi Ewa Anna Zych, dyrektor Biura Filatelistyki Poczty Polskiej. – Od dziś te wielkie gwiazdy będą mogły dawać nam tę radość również na znaczkach pocztowych – dodała. 

O znaczku:
autor projektu: Marzanna Dąbrowska
liczba znaczków: 3
wartości: 2,60 zł, 3,20 zł i 3,70 zł
nakłady: po 200 000 szt. każdej wartości (po 120 000 szt. w arkuszach 12-znaczkowych i po 80 000 szt. w arkusiku 3-znaczkowym)
technika druku: offset
format znaczków: 31,25 x 43 mm
papier: fluorescencyjny
arkusze sprzedażne: 12 szt. znaczków jednego rodzaju oraz 3 szt. znaczków każdego rodzaju
data wprowadzenia do obiegu: 30 października 2017 r.

Poczta Polska, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Poczta Polska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    szczecinecki

    Powiat szczecinecki - siedzibą jest Szczecinek. Znajduje się w części północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Szczecinek (gmina miejska), Barwice, Biały Bór, Borne Sulinowo, Grzmiąca, Szczecinek (gmina wiejska).

    Na ziemie powiatu dojedziemy, kierując się drogą krajową nr 11, 20 lub 25 i wojewódzką nr 171, 172 oraz 201.

    Dobrym pomysłem każdego turysty będzie wybranie się do stolicy powiatu. Już sama jej lokalizacja zapewnia malownicze widoki. Szczecinek leży bowiem nad Jeziorem Trzesiecko. Miasto oferuje liczne zabytkowe kościoły, a największą atrakcją architektoniczną jest Zamek Książąt Pomorskich. Kolejną jest Drawski Park Krajobrazowy. Dech w piersiach zapiera tam krajobraz rzeki Drawy i licznych jezior. Za mało wodnych wrażeń? Spływy kajakowe to jedna z atrakcji dla gości odwiedzających ten region. Usatysfakcjonowani będą także fani pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Wytyczono dla nich oznakowane szlaki.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola