Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Historia Lecha Chacińskiego i jego spotkania z UFO /2003/

 
Przeglądając materiały archiwalne FN postanowiliśmy przypomnieć zapis rozmowy reportera telewizyjnego z mieszkańcem Szczecinka, Lechem Chacińskim. Według jego relacji 11 sierpnia 2003 roku przeżył on spotkanie z dziwnymi istotami z obiektu UFO. Ten przypadek jest osobliwy z kilku powodów. Po pierwsze główny świadek i uczestnik tego spotkania jest człowiekiem, który przez wiele lat był wielokrotnie proszony o opowiadanie tej samej historii. Mamy doświadczenie z ludźmi, którzy sobie wymyślili historię. Zauważyliśmy, że oni gubią się w szczegółach, jeśli mają opowiadać tę samą historię po dwóch, trzech latach milczenia. Pamięć ludzka jest bowiem zawodna, człowiek nie pamięta, co zmyślił dwa lata wcześniej... Poproszony o ponowne opowiedzenie historii gubi się, kręci, tworzy nowe fakty, potyka się o szczegóły. Opis obiektu różni się od tego, który podawał wcześniej, istoty trochę inaczej są ubrane itp. Ten mechanizm działa zawsze i możecie nam wierzyć, że kłamca na teście „2, 3 i więcej lat" wykłada się jak długi. Tymczasem Lech Chaciński ten test zdawał wielokrotnie na piątkę. na piątkę i to wiele razy! Jego opowieść mimo upływu lat jest cały czas taka sama, on wyraźnie przypomina sobie z pamięci to, co naprawdę przeżył. Po drugie jest jeszcze sprawa innych świadków, którzy widzieli tego dnia i o tej godzinie obiekt UFO, co potwierdza relację Chacińskiego. Po trzecie na polu były wyraźne ślady po lądowaniu UFO. Przypadek został - jak to jest oczywiście w modzie wśród postępowej części naszego kraju - wyśmiany, wykpiony i opluty. Z Lecha Chacińskiego zrobiono najpierw pijaka, potem fantastę i bajkopisarza, a wreszcie na siłę chciano mu także zasugerować chorobę psychiczną. Efektem zdecydowania się opowiedzenia tej historii nie były wcale "kasa i sława" jak mówili głupi i nie mający o tym pojęcia ludzie, ale kłopoty w pracy i bardzo trudna sytuacja rodzinna. Mimo dramatu, który przeżył świadek po zdecydowaniu się publicznie ujawnić szczegóły tej historii, mimo upływu lat cały czas konsekwetnie twierdzi, że tego dnia 11 sierpnia 2003 roku przeżył coś, co zupełnie wywróciło jego światopogląd. Nie wszyscy znają jego opowieść, więc warto ją sobie przypomnieć. Nagranie było realizowane tuż po tym, jak doszło do spotkania świadka z dziwnymi istotami na wiadukcie w Szczecinku.

 


Fundacja Nautilus
 
Data pliku video: 2011-05-31, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szczecinecki

  Powiat szczecinecki - siedzibą jest Szczecinek. Znajduje się w części północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Szczecinek (gmina miejska), Barwice, Biały Bór, Borne Sulinowo, Grzmiąca, Szczecinek (gmina wiejska).

  Na ziemie powiatu dojedziemy, kierując się drogą krajową nr 11, 20 lub 25 i wojewódzką nr 171, 172 oraz 201.

  Dobrym pomysłem każdego turysty będzie wybranie się do stolicy powiatu. Już sama jej lokalizacja zapewnia malownicze widoki. Szczecinek leży bowiem nad Jeziorem Trzesiecko. Miasto oferuje liczne zabytkowe kościoły, a największą atrakcją architektoniczną jest Zamek Książąt Pomorskich. Kolejną jest Drawski Park Krajobrazowy. Dech w piersiach zapiera tam krajobraz rzeki Drawy i licznych jezior. Za mało wodnych wrażeń? Spływy kajakowe to jedna z atrakcji dla gości odwiedzających ten region. Usatysfakcjonowani będą także fani pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Wytyczono dla nich oznakowane szlaki.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola