Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bohaterowie Stalingradu, ulica Zwycięstwa i lecznica dla zwierząt

Data publikacji: 2018-12-01, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Krajobraz ulicy pozostał niemalże taki, jak w dniu jej powstania.  Od czasu, kiedy biegnąca w dół polna dróżka zamieniła się w wyłożoną bitumiczną kostką śródmiejską arterię, minęło sto lat. Wprawdzie to kilka ludzkich pokoleń, ale jak na kamienie i mury – całkiem niewiele. Miarą upływającego czasu są jedynie śmierć i narodziny w czterech ścianach domów, a na zewnątrz murów zmieniające się marki parkujących pod oknami samochodów.  Było to w 1893 r. kiedy w szczerym polu podtapianym przez jeziorne wody, porośniętym jedynie wybujałym zielskiem i krzewami, jako pierwsza pojawiła się niewielka, narożna kamienica pod „osiemnastką”. Aby nie było wątpliwości- numer przynależy do dz. ul. Limanowskiego, a w tamtych czasach - Augustastrasse. 

Pełna treść wiadomości na: szczecinek.com/artykul/bohaterowie-stalingradu/559524
temat.net, Źródło artykułu: temat.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szczecinecki

  Powiat szczecinecki - siedzibą jest Szczecinek. Znajduje się w części północno-zachodniej części Polski, w województwie zachodniopomorskim. Powiat powstał po reformie administracyjnej w 1999 roku. Gminy zaliczające się do powiatu to: Szczecinek (gmina miejska), Barwice, Biały Bór, Borne Sulinowo, Grzmiąca, Szczecinek (gmina wiejska).

  Na ziemie powiatu dojedziemy, kierując się drogą krajową nr 11, 20 lub 25 i wojewódzką nr 171, 172 oraz 201.

  Dobrym pomysłem każdego turysty będzie wybranie się do stolicy powiatu. Już sama jej lokalizacja zapewnia malownicze widoki. Szczecinek leży bowiem nad Jeziorem Trzesiecko. Miasto oferuje liczne zabytkowe kościoły, a największą atrakcją architektoniczną jest Zamek Książąt Pomorskich. Kolejną jest Drawski Park Krajobrazowy. Dech w piersiach zapiera tam krajobraz rzeki Drawy i licznych jezior. Za mało wodnych wrażeń? Spływy kajakowe to jedna z atrakcji dla gości odwiedzających ten region. Usatysfakcjonowani będą także fani pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Wytyczono dla nich oznakowane szlaki.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola